E-T-A 8340-F120-P1T2-ALH0-3A
8340-F120-P1T2-ALH0-3A picture photo
Mfg. Part Number
8340-F120-P1T2-ALH0-3A
Brief Description
CIR BRKR MAG 3A 240VAC 80VDC
Datasheet Download
8340-F120-P1T2-ALH0-3A.pdf
Availability of 8340-F120-P1T2-ALH0-3A
QUANTITY
8340-F120-P1T2-ALH0-3A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8340-F120-P1T2-ALH0-3A
Internal Part NumberEIS-8340-F120-P1T2-ALH0-3A
Breaker TypeMagnetic
Current Rating3A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8340-F120-P1T2-ALH0-3A
Related Links8340-F120-P, 8340-F120-P1T2-ALH0-3A Datasheet, E-T-A Distributor
8340-F120-P1T2-ALH0-3A Details Description
Related parts for 8340-F120-P1T2-ALH0-3A
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
HDC VB datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
MOSFET P-CH 12V 4.5A CHIPFET datasheet.pdf
BKWY HEADER 15 SAU 36POS datasheet.pdf
RES 1.78M OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf