E-T-A 8340-F130-P1V2-A2H0-15A
8340-F130-P1V2-A2H0-15A picture photo
Mfg. Part Number
8340-F130-P1V2-A2H0-15A
Brief Description
CIR BRKR MAG 15A 240VAC 80VDC
Datasheet Download
8340-F130-P1V2-A2H0-15A.pdf
Availability of 8340-F130-P1V2-A2H0-15A
QUANTITY
8340-F130-P1V2-A2H0-15A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8340-F130-P1V2-A2H0-15A
Internal Part NumberEIS-8340-F130-P1V2-A2H0-15A
Series8340-F
Breaker TypeMagnetic
Current Rating15A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8340-F130-P1V2-A2H0-15A
Related Links8340-F130-P, 8340-F130-P1V2-A2H0-15A Datasheet, E-T-A Distributor
8340-F130-P1V2-A2H0-15A Details Description
Related parts for 8340-F130-P1V2-A2H0-15A
CAP ALUM 2200UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
CONN CABLE GRIP ALUM .375-.500 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 100V X7R 2220 datasheet.pdf