E-T-A 8340-F410-K2M2-A3H142-10A
8340-F410-K2M2-A3H142-10A picture photo
Mfg. Part Number
8340-F410-K2M2-A3H142-10A
Brief Description
CIR BRKR THRM 10A
Datasheet Download
8340-F410-K2M2-A3H142-10A.pdf
Availability of 8340-F410-K2M2-A3H142-10A
QUANTITY
8340-F410-K2M2-A3H142-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8340-F410-K2M2-A3H142-10A
Internal Part NumberEIS-8340-F410-K2M2-A3H142-10A
Series8340-F
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles1
Actuator TypeToggle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8340-F410-K2M2-A3H142-10A
Related Links8340-F410-K2, 8340-F410-K2M2-A3H142-10A Datasheet, E-T-A Distributor
8340-F410-K2M2-A3H142-10A Details Description
Related parts for 8340-F410-K2M2-A3H142-10A
SW LIMIT ROLL LEVER SPDT 5A 250V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
LED PANEL YLW/GRN SNAP-IN 6"LD datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
TSBU datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 32POS datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf