E-T-A 8340-G231-K4E1-A4H0-30A
8340-G231-K4E1-A4H0-30A picture photo
Mfg. Part Number
8340-G231-K4E1-A4H0-30A
Brief Description
CIR BRKR MAG 30A 240VAC 80VDC
Datasheet Download
8340-G231-K4E1-A4H0-30A.pdf
Availability of 8340-G231-K4E1-A4H0-30A
QUANTITY
8340-G231-K4E1-A4H0-30A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8340-G231-K4E1-A4H0-30A
Internal Part NumberEIS-8340-G231-K4E1-A4H0-30A
FamilyCircuit Breakers
Series8340-G
Breaker TypeMagnetic
Current Rating30A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles3
Actuator TypePush-Pull Plunger
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8340-G231-K4E1-A4H0-30A
Related Links8340-G231-K, 8340-G231-K4E1-A4H0-30A Datasheet, E-T-A Distributor
8340-G231-K4E1-A4H0-30A Details Description
Related parts for 8340-G231-K4E1-A4H0-30A
IC MPU DETECT RESET SOT23-5 datasheet.pdf
IC DAC SER 96K 32VQFN datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X8L 1206 datasheet.pdf
HEATSHRINK .25"X6' CONT LABELS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
VARISTOR 423V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
KJB 13C 13#22D SKT J/N RECP datasheet.pdf
DCL10(A)F datasheet.pdf
PLUNGER STRIKER datasheet.pdf
HDM 5EMPO 130F K datasheet.pdf