E-T-A 8345-B01A-T3T2-DB1B1B-40A-V
8345-B01A-T3T2-DB1B1B-40A-V picture photo
Mfg. Part Number
8345-B01A-T3T2-DB1B1B-40A-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 40A 80VDC
Datasheet Download
8345-B01A-T3T2-DB1B1B-40A-V.pdf
Availability of 8345-B01A-T3T2-DB1B1B-40A-V
QUANTITY
8345-B01A-T3T2-DB1B1B-40A-V Order Process
Ship out your order
Specifications of 8345-B01A-T3T2-DB1B1B-40A-V
Internal Part NumberEIS-8345-B01A-T3T2-DB1B1B-40A-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series8345
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating40A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8345-B01A-T3T2-DB1B1B-40A-V
Related Links8345-B01A-T3T, 8345-B01A-T3T2-DB1B1B-40A-V Datasheet, E-T-A Distributor
8345-B01A-T3T2-DB1B1B-40A-V Details Description
Related parts for 8345-B01A-T3T2-DB1B1B-40A-V
DC/DC CONVERTER 0.8-3.6V 79W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20QSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS .100" SGL PCB datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.261 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A 8DFN datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.8V datasheet.pdf