E-T-A 8345-B02A-T3M2-DB1B1C-30A
8345-B02A-T3M2-DB1B1C-30A picture photo
Mfg. Part Number
8345-B02A-T3M2-DB1B1C-30A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR 30A 277VAC 80VDC
Datasheet Download
8345-B02A-T3M2-DB1B1C-30A.pdf
Availability of 8345-B02A-T3M2-DB1B1C-30A
QUANTITY
8345-B02A-T3M2-DB1B1C-30A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8345-B02A-T3M2-DB1B1C-30A
Internal Part NumberEIS-8345-B02A-T3M2-DB1B1C-30A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series8345
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
Voltage Rating - AC277V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles2
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8345-B02A-T3M2-DB1B1C-30A
Related Links8345-B02A-T3, 8345-B02A-T3M2-DB1B1C-30A Datasheet, E-T-A Distributor
8345-B02A-T3M2-DB1B1C-30A Details Description
Related parts for 8345-B02A-T3M2-DB1B1C-30A
IC STEREO AUDIO DAC LP 28-TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20V 20% 1210 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES SMD 1.69K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE SKT M23 datasheet.pdf