E-T-A 8345-C23A-U3K2-282001-100A
8345-C23A-U3K2-282001-100A picture photo
Mfg. Part Number
8345-C23A-U3K2-282001-100A
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 100A 80VDC
Datasheet Download
8345-C23A-U3K2-282001-100A.pdf
Availability of 8345-C23A-U3K2-282001-100A
QUANTITY
8345-C23A-U3K2-282001-100A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8345-C23A-U3K2-282001-100A
Internal Part NumberEIS-8345-C23A-U3K2-282001-100A
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating100A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8345-C23A-U3K2-282001-100A
Related Links8345-C23A-U3K, 8345-C23A-U3K2-282001-100A Datasheet, E-T-A Distributor
8345-C23A-U3K2-282001-100A Details Description
Related parts for 8345-C23A-U3K2-282001-100A
RES 130K OHM 1/2W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 19POS GOLD SMD datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 16AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf
CAP FILM 15UF 5% 900VDC RADIAL datasheet.pdf