E-T-A 8345-E01Z-V3K1-DB1B2B-60A
8345-E01Z-V3K1-DB1B2B-60A picture photo
Mfg. Part Number
8345-E01Z-V3K1-DB1B2B-60A
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 60A 80VDC
Datasheet Download
8345-E01Z-V3K1-DB1B2B-60A.pdf
Availability of 8345-E01Z-V3K1-DB1B2B-60A
QUANTITY
8345-E01Z-V3K1-DB1B2B-60A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8345-E01Z-V3K1-DB1B2B-60A
Internal Part NumberEIS-8345-E01Z-V3K1-DB1B2B-60A
FamilyCircuit Breakers
Series8345
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating60A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles1
Actuator TypeNot Included
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8345-E01Z-V3K1-DB1B2B-60A
Related Links8345-E01Z-V3, 8345-E01Z-V3K1-DB1B2B-60A Datasheet, E-T-A Distributor
8345-E01Z-V3K1-DB1B2B-60A Details Description
Related parts for 8345-E01Z-V3K1-DB1B2B-60A
CONN HEADER 60POS .100 DL SMD datasheet.pdf
RES SMD 422K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.62 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 34POS W/KEY GOLD datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
A5N NETWORK DRIVE SINGLE OR 3 datasheet.pdf
TERM RING MULTI STUD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
TWEEZER REM M/8-08 RV B datasheet.pdf
CAP FILM 11UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf