Integrated Device Technology (IDT) 843251AGI-14LFT
843251AGI-14LFT picture photo
Mfg. Part Number
843251AGI-14LFT
Brief Description
IC COLCK GENERATOR 170MHZ 8TSSOP
Datasheet Download
843251AGI-14LFT.pdf
Availability of 843251AGI-14LFT
QUANTITY
843251AGI-14LFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 843251AGI-14LFT
Internal Part NumberEIS-843251AGI-14LFT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAssembly Lot Number Scheme 12/Oct/2013
PCN Assembly/OriginTSSOP/VFQFPN Assembly Site/Part Marking Chg 13/Nov/2015
Standard Package2,500
SeriesFemtoClock®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeClock Generator
Differential - Input:OutputNo/Yes
Frequency - Max170MHz
Divider/MultiplierYes/Yes
Voltage - Supply2.375 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)843251AGI-14LFT
Related Links843251A, 843251AGI-14LFT Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
843251AGI-14LFT Details Description
Related parts for 843251AGI-14LFT
IC OPAMP GP 1.9MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.37 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 512X9X2 15NS 64QFP datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 3POS datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
SENSOR PROX M8 3W 1.5MM NO PNP datasheet.pdf