Integrated Device Technology (IDT) 844021BG-01LF
844021BG-01LF picture photo
Mfg. Part Number
844021BG-01LF
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC CLK GEN ETH LVDS 8-TSSOP
Datasheet Download
844021BG-01LF.pdf
Availability of 844021BG-01LF
QUANTITY
844021BG-01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 844021BG-01LF
Internal Part NumberEIS-844021BG-01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPCI-Express
PCN Design/SpecificationAssembly Lot Number Scheme 12/Oct/2013
PCN Assembly/OriginTSSOP/VFQFPN Assembly Site/Part Marking Chg 13/Nov/2015
Standard Package96
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
SeriesFemtoClock®
PackagingTube
TypeClock Generator
PLLYes
InputCrystal
OutputLVDS
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:1
Differential - Input:OutputNo/Yes
Frequency - Max170MHz
Divider/MultiplierYes/Yes
Voltage - Supply2.375 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package8-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)844021BG-01LF
Related Links844021, 844021BG-01LF Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
844021BG-01LF Details Description
Related parts for 844021BG-01LF
IC OPAMP GP 160KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES 1K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
FAN GUARD METAL 172MM LOW NOISE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
NON INSL BUTTED SEAM FORK TERMIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 3W DO214AC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
A300 INK JET CODING SYSTE datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 18CIRC .375 datasheet.pdf
110 dB, 192 kHz 6-Ch Codec with PLL IC datasheet.pdf