Souriau Connection Technology 85100E123S50
85100E123S50 picture photo
Mfg. Part Number
85100E123S50
Brief Description
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SCKT
Datasheet Download
85100E123S50.pdf
Availability of 85100E123S50
QUANTITY
85100E123S50 Order Process
Ship out your order
Specifications of 85100E123S50
Internal Part NumberEIS-85100E123S50
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions3
Shell Size - Insert12-3
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)85100E123S50
Related Links85100E, 85100E123S50 Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
85100E123S50 Details Description
Related parts for 85100E123S50
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 3POS GOLD SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK FEED THRU 6.2MM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP 10POS SMD 24V datasheet.pdf
TVS DIODE 60VWM 102VC R6 datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 10% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 50V 10% BX 1825 datasheet.pdf