Souriau Connection Technology 85100T1214P50
85100T1214P50 picture photo
Mfg. Part Number
85100T1214P50
Brief Description
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
85100T1214P50.pdf
Availability of 85100T1214P50
QUANTITY
85100T1214P50 Order Process
Ship out your order
Specifications of 85100T1214P50
Internal Part NumberEIS-85100T1214P50
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions14
Shell Size - Insert12-14
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationSolder Cup
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)85100T1214P50
Related Links85100T, 85100T1214P50 Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
85100T1214P50 Details Description
Related parts for 85100T1214P50
CAP CER 0.47UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
POWER STRIP 19" 20A 6OUT 6'C datasheet.pdf
CABLE LIMITER 250MCM 600V CU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 100V JB 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
Connector Socket 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
INSERT FEMALE 3+2POS+1GND SCREW datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A DO204AL datasheet.pdf