Souriau Connection Technology 85101A2027P5066
85101A2027P5066 picture photo
Mfg. Part Number
85101A2027P5066
Brief Description
CONN RCPT 27POS CBL MNT W/PINS
Datasheet Download
85101A2027P5066.pdf
Availability of 85101A2027P5066
QUANTITY
85101A2027P5066 Order Process
Ship out your order
Specifications of 85101A2027P5066
Internal Part NumberEIS-85101A2027P5066
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions27
Shell Size - Insert20-27
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)85101A2027P5066
Related Links85101A2, 85101A2027P5066 Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
85101A2027P5066 Details Description
Related parts for 85101A2027P5066
RES 5.6 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 256KBIT 90NS 32PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 70POS datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 15.8KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE D 9 CKTS LGT 127 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
TRANS GAN 200V 5A BUMPED DIE datasheet.pdf