Souriau Connection Technology 85101E145P50
85101E145P50 picture photo
Mfg. Part Number
85101E145P50
Brief Description
CONN RCPT 5POS CBL MNT W/PINS
Datasheet Download
85101E145P50.pdf
Availability of 85101E145P50
QUANTITY
85101E145P50 Order Process
Ship out your order
Specifications of 85101E145P50
Internal Part NumberEIS-85101E145P50
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions5
Shell Size - Insert14-5
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)85101E145P50
Related Links85101E, 85101E145P50 Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
85101E145P50 Details Description
Related parts for 85101E145P50
VARISTOR 389V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN HEADER 54POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 3% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
RES 35.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf