Souriau Connection Technology 85101RC2041S50
85101RC2041S50 picture photo
Mfg. Part Number
85101RC2041S50
Brief Description
CONN RCPT 41POS CBL MNT W/SCKT
Datasheet Download
85101RC2041S50.pdf
Availability of 85101RC2041S50
QUANTITY
85101RC2041S50 Order Process
Ship out your order
Specifications of 85101RC2041S50
Internal Part NumberEIS-85101RC2041S50
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions41
Shell Size - Insert20-41
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)85101RC2041S50
Related Links85101RC, 85101RC2041S50 Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
85101RC2041S50 Details Description
Related parts for 85101RC2041S50
CAP CER 10PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
IC DELAY LN 1024TAP PROG 32LQFP datasheet.pdf
RES SMD 12.7 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC VOLT-LVL TRANSL BI-DIR SC70-6 datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
CABLE GLAND BF 29 18-25MM datasheet.pdf
PLUG-IN BASE RELAY PIN PLATE datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 5W SMBG datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CAP CER 330PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf