FFF 863093C50ALF
863093C50ALF picture photo
Mfg. Part Number
863093C50ALF
Manufacturer
Product Category
D-Sub, D-Shaped Connectors - Backshells, Hoods
Brief Description
BACKSHELL DB50 90DEG PLASTIC
Datasheet Download
863093C50ALF.pdf
Availability of 863093C50ALF
QUANTITY
863093C50ALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 863093C50ALF
Internal Part NumberEIS-863093C50ALF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesD-Sub I/O Connectors
PCN Design/SpecificationD-Sub 24/Mar/2011
863093C Series Drawing 26/Jun/2013
Standard Package50
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub, D-Shaped Connectors - Backshells, Hoods
Series-
Accessory TypeTwo Piece Backshell
Number of Positions50
Cable TypeRound
Cable Exit90°
ShieldingUnshielded
MaterialThermoplastic
Plating-
HardwareAssembly Hardware, Strain Relief
Features-
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)863093C50ALF
Related Links863093, 863093C50ALF Datasheet, FFF Distributor
863093C50ALF Details Description
Related parts for 863093C50ALF
IC 80C51 MCU FLASH 1K 14-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH DIP 4POS HALF PITCH 24V datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 39K OHM 1206 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 24V datasheet.pdf
Connector Socket 78 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 60MA 55 OHM SMD datasheet.pdf