FFF 86564540067LF
86564540067LF picture photo
Mfg. Part Number
86564540067LF
Manufacturer
Product Category
D-Sub, D-Shaped Connectors - Contacts
Brief Description
DSUB CRIMP CONTACT PIN
Datasheet Download
86564540067LF.pdf
Availability of 86564540067LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
86564540067LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 86564540067LF
Internal Part NumberEIS-86564540067LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub, D-Shaped Connectors - Contacts
Series8656
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSignal
Contact TypeMale Pin
Contact FormStamped
Wire Gauge24-28 AWG
Contact TerminationCrimp
Contact MaterialPhosphor Bronze
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness16µin (0.40µm)
Termination FinishTin
Termination Finish Thickness-
Contact Size-
FeaturesInsulation Support
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)86564540067LF
Related Links865645, 86564540067LF Datasheet, FFF Distributor
86564540067LF Details Description
Related parts for 86564540067LF
RES SMD 430K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE CERM 100MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH LEVER 6A SPST-NC .250 QC datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 874.8K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
MODULE SCR/DIODE SPLIT 20A 400V datasheet.pdf
COVER FOR HOUSING datasheet.pdf
IC FPGA 488 I/O 672FBGA datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 10V 2917 datasheet.pdf