Integrated Device Technology (IDT) 89KTPES48H12G2
89KTPES48H12G2 picture photo
Mfg. Part Number
89KTPES48H12G2
Manufacturer
Product Category
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
Brief Description
KIT DEV FOR 89H48H12G2
Datasheet Download
89KTPES48H12G2.pdf
Availability of 89KTPES48H12G2
QUANTITY
89KTPES48H12G2 Order Process
Ship out your order
Specifications of 89KTPES48H12G2
Internal Part NumberEIS-89KTPES48H12G2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation and Demonstration Boards and Kits
SeriesPRECISE™
Main PurposeInterface, Connectivity
Embedded-
Utilized IC / PartIDT89H48H12G2
Primary Attributes-
Secondary Attributes-
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)89KTPES48H12G2
Related Links89KTPES, 89KTPES48H12G2 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
89KTPES48H12G2 Details Description
Related parts for 89KTPES48H12G2
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
IC DUAL 4-IN MUX 16-SOIC datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 4.096V SOT23 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 500MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER DL R/A GOLD 40POS datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA GOLD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 150W datasheet.pdf