3M 8A26-2040-LJ
8A26-2040-LJ picture photo
Mfg. Part Number
8A26-2040-LJ
Manufacturer
Product Category
Pluggable Connectors
Brief Description
MSAS/26/RA/RECT
Datasheet Download
8A26-2040-LJ.pdf
Availability of 8A26-2040-LJ
QUANTITY
8A26-2040-LJ Order Process
Ship out your order
Specifications of 8A26-2040-LJ
Internal Part NumberEIS-8A26-2040-LJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,080
Category Connectors, Interconnects
FamilyPluggable Connectors
Series8A26
PackagingBulk
Connector Style-
Connector TypeSAS, Mini
Number of Positions26
Mounting Type-
Termination-
Features-
Contact Finish-
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8A26-2040-LJ
Related Links8A26-2, 8A26-2040-LJ Datasheet, 3M Distributor
8A26-2040-LJ Details Description
Related parts for 8A26-2040-LJ
CONN HEADER 46PS .100 SGL R/A AU datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS R/A THRU HOLE datasheet.pdf
TRANSF GATE DRIVE 317UH SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 4P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
RES SMD 5.17K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 10.4A DFN2523-6 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf