Integrated Device Technology (IDT) 8N3QV01EG-0040CDI8
8N3QV01EG-0040CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N3QV01EG-0040CDI8
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC
Datasheet Download
8N3QV01EG-0040CDI8.pdf
Availability of 8N3QV01EG-0040CDI8
QUANTITY
8N3QV01EG-0040CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3QV01EG-0040CDI8
Internal Part NumberEIS-8N3QV01EG-0040CDI8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAlternate Capacitor 07/Mar/2014
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency622.08MHz, 669.3266MHz, 622.08MHz, 669.3266MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply150mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case10-CLCC
Supplier Device Package10-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3QV01EG-0040CDI8
Related Links8N3QV01EG, 8N3QV01EG-0040CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3QV01EG-0040CDI8 Details Description
Related parts for 8N3QV01EG-0040CDI8
RES SMD 17.4 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIE BLOCK RT ANGLE FEM 4POS YEL datasheet.pdf
RES SMD 20.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 525V SCREW datasheet.pdf
DEVICE MARKER CC 15/27 MD NE GE datasheet.pdf
RES 602.748 OHM 1/2W .002% AXIAL datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 23MM RADIAL datasheet.pdf
680UF 35V 12,5X16 datasheet.pdf