| Internal Part Number | EIS-8N3QV01KG-1151CDI8 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Series | FemtoClock® NG | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Type | VCXO | |
| Count | - | |
| Frequency | 150MHz, 156.25MHz, 212.5MHz, 150MHz | |
| Voltage - Supply | 3.135 V ~ 3.465 V | |
| Current - Supply | 150mA | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |