Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75EC-0176CDI
8N3SV75EC-0176CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75EC-0176CDI
Brief Description
IC OSC VCXO 345MHZ 6CLCC
Datasheet Download
8N3SV75EC-0176CDI.pdf
Availability of 8N3SV75EC-0176CDI
QUANTITY
8N3SV75EC-0176CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75EC-0176CDI
Internal Part NumberEIS-8N3SV75EC-0176CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency345MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply130mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75EC-0176CDI
Related Links8N3SV75E, 8N3SV75EC-0176CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75EC-0176CDI Details Description
Related parts for 8N3SV75EC-0176CDI
IC LDO REG SMART DUAL ADJ 16SSOP datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
CONN SPRING 61POS SNGL .430 SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
DIGITAL MOD 8PORT 8OUTPUTS PNP datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 64MA 11 OHM SMD datasheet.pdf