Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75FC-0083CDI8
8N3SV75FC-0083CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75FC-0083CDI8
Brief Description
IC OSC VCXO 160MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV75FC-0083CDI8.pdf
Availability of 8N3SV75FC-0083CDI8
QUANTITY
8N3SV75FC-0083CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75FC-0083CDI8
Internal Part NumberEIS-8N3SV75FC-0083CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency160MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75FC-0083CDI8
Related Links8N3SV75FC, 8N3SV75FC-0083CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75FC-0083CDI8 Details Description
Related parts for 8N3SV75FC-0083CDI8
TVS DIODE 7.02VWM 12.1VC DO201 datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 50V Y5V RADIAL datasheet.pdf
IC LVDS/FPD 5-43MHZ LINK 36-LLP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS 45DEG 3.81MM datasheet.pdf
LEAD TEST HD XR-XR RED 48" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 70NS 64LFBGA datasheet.pdf
MOD 120V 11.75"X1" 8W LIN 900LM datasheet.pdf
VALUSCAN XMTR 9.45" METAL CONN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 10A 277/480VAC datasheet.pdf