Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75FC-0084CDI8
8N3SV75FC-0084CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75FC-0084CDI8
Brief Description
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV75FC-0084CDI8.pdf
Availability of 8N3SV75FC-0084CDI8
QUANTITY
8N3SV75FC-0084CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75FC-0084CDI8
Internal Part NumberEIS-8N3SV75FC-0084CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency622.08MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75FC-0084CDI8
Related Links8N3SV75FC, 8N3SV75FC-0084CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75FC-0084CDI8 Details Description
Related parts for 8N3SV75FC-0084CDI8
RES ARRAY 8 RES 6.8K OHM 2512 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V D2PAK datasheet.pdf
MOUNT CIRCULAR TO5 0.075" datasheet.pdf
RES 67.3 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .050 THRUHL datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
HDM SAPR136F170O G datasheet.pdf
EVALUATION KIT HMC1035LP6G datasheet.pdf
CAP FILM 0.03UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf