Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75FC-0099CDI8
8N3SV75FC-0099CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75FC-0099CDI8
Brief Description
IC OSC VCXO 187.5MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV75FC-0099CDI8.pdf
Availability of 8N3SV75FC-0099CDI8
QUANTITY
8N3SV75FC-0099CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75FC-0099CDI8
Internal Part NumberEIS-8N3SV75FC-0099CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency187.5MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75FC-0099CDI8
Related Links8N3SV75FC, 8N3SV75FC-0099CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75FC-0099CDI8 Details Description
Related parts for 8N3SV75FC-0099CDI8
IC ADC 14BIT SRL T/H LP 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 78.7KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC ADC 10-BIT SER 87KSPS 20-SSOP datasheet.pdf
IC 1DRVR/1RCVR RS232 3V 16-SSOP datasheet.pdf
IC AMP AUD 1.8W 6DB GAIN 10-MSOP datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 25V 10% 2312 datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG FLEX 8POS PIN datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK F 75 OHM datasheet.pdf
CAP 2.2 UF 20% 50 V datasheet.pdf