Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75LC-0050CDI
8N3SV75LC-0050CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75LC-0050CDI
Brief Description
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV75LC-0050CDI.pdf
Availability of 8N3SV75LC-0050CDI
QUANTITY
8N3SV75LC-0050CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75LC-0050CDI
Internal Part NumberEIS-8N3SV75LC-0050CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency622.08MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75LC-0050CDI
Related Links8N3SV75L, 8N3SV75LC-0050CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75LC-0050CDI Details Description
Related parts for 8N3SV75LC-0050CDI
IC SWITCH DUAL SPST 10TDFN datasheet.pdf
TRIMMER 22K OHM 1W TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 63V SCREW datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 18A I2PAK datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
MICRO 51C S 8" WHT JACKP NI datasheet.pdf
508 TB SOC VER W/LATCH datasheet.pdf
TV 8C 8#8(TWIN) PIN J/N RECP datasheet.pdf
3300UF 50V 18X31,5 datasheet.pdf