Integrated Device Technology (IDT) 8N4S270LC-1020CDI8
8N4S270LC-1020CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N4S270LC-1020CDI8
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC CLOCK 106.25MHZ 6CLCC
Datasheet Download
8N4S270LC-1020CDI8.pdf
Availability of 8N4S270LC-1020CDI8
QUANTITY
8N4S270LC-1020CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4S270LC-1020CDI8
Internal Part NumberEIS-8N4S270LC-1020CDI8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeClock Oscillator
Count-
Frequency106.25MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply129mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case6-CLCC
Supplier Device Package6-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4S270LC-1020CDI8
Related Links8N4S270LC, 8N4S270LC-1020CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4S270LC-1020CDI8 Details Description
Related parts for 8N4S270LC-1020CDI8
IC MCU 8BIT 3KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 84.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf