Integrated Device Technology (IDT) 8N4SV75LC-0021CDI8
8N4SV75LC-0021CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N4SV75LC-0021CDI8
Brief Description
IC OSC VCXO 164.3555MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N4SV75LC-0021CDI8.pdf
Availability of 8N4SV75LC-0021CDI8
QUANTITY
8N4SV75LC-0021CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4SV75LC-0021CDI8
Internal Part NumberEIS-8N4SV75LC-0021CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency164.3555MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply136mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4SV75LC-0021CDI8
Related Links8N4SV75LC, 8N4SV75LC-0021CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4SV75LC-0021CDI8 Details Description
Related parts for 8N4SV75LC-0021CDI8
HEX STANDOFF 6-32 ALUMINUM 3/4" datasheet.pdf
IC TXRX RS232 4:5 3.3V LP 28SOIC datasheet.pdf
Connector Header 20 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP FOR LED 5MM IVORY datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE EMC/RFI 50A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf