Integrated Device Technology (IDT) 8N4SV76EC-0025CDI8
8N4SV76EC-0025CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N4SV76EC-0025CDI8
Brief Description
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N4SV76EC-0025CDI8.pdf
Availability of 8N4SV76EC-0025CDI8
QUANTITY
8N4SV76EC-0025CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4SV76EC-0025CDI8
Internal Part NumberEIS-8N4SV76EC-0025CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency25MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply140mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4SV76EC-0025CDI8
Related Links8N4SV76EC, 8N4SV76EC-0025CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4SV76EC-0025CDI8 Details Description
Related parts for 8N4SV76EC-0025CDI8
IC PHASE-LOCKED LOOP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MPU MIPS-I 20MHZ 84PLCC datasheet.pdf
EYELET 6A GRN/WHT PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 182 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OPTOISO 4.243KV GATE DRIVER 16SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
Dual 12-/14-/16-Bit nanoDAC with 5 ppm/C On-Chip Reference IC datasheet.pdf