TXC CORPORATION 8W-24.576MDE-T
8W-24.576MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
8W-24.576MDE-T
Brief Description
OSCILLATOR XO 24.576MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
8W-24.576MDE-T.pdf
Availability of 8W-24.576MDE-T
QUANTITY
8W-24.576MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 8W-24.576MDE-T
Internal Part NumberEIS-8W-24.576MDE-T
FamilyOscillators
Series8W
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency24.576MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8W-24.576MDE-T
Related Links8W-24.5, 8W-24.576MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
8W-24.576MDE-T Details Description
Related parts for 8W-24.576MDE-T
IC CHRG MGMT MULTICHEM 8-SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS .050" STR PCB datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
TOOL PLIERS TEL-SPLICE datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 30 AWG 1000 FT BU datasheet.pdf
SEALED AERO SWITCH datasheet.pdf
9POS F R/A .590 FILTER 370PF datasheet.pdf