TXC CORPORATION 8W-50.000MDE-T
8W-50.000MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
8W-50.000MDE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 50.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
8W-50.000MDE-T.pdf
Availability of 8W-50.000MDE-T
QUANTITY
8W-50.000MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 8W-50.000MDE-T
Internal Part NumberEIS-8W-50.000MDE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series8W
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8W-50.000MDE-T
Related Links8W-50.0, 8W-50.000MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
8W-50.000MDE-T Details Description
Related parts for 8W-50.000MDE-T
HEADER OPEN .025"DIA .300 10POS datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DECODER 1-8 ADV HS 16-SOIC datasheet.pdf
IC DIFF COMPARATOR W/STRB 8SOIC datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 166MHZ 54TSOP datasheet.pdf
MCU ARM9 512KB FLASH 144LFBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 2POS 35DEG T/H datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 4SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 200NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf