TXC CORPORATION 8Z-24.576MAAV-T
8Z-24.576MAAV-T picture photo
Mfg. Part Number
8Z-24.576MAAV-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm 8pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
8Z-24.576MAAV-T.pdf
Availability of 8Z-24.576MAAV-T
QUANTITY
8Z-24.576MAAV-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 8Z-24.576MAAV-T
Internal Part NumberEIS-8Z-24.576MAAV-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series8Z
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8Z-24.576MAAV-T
Related Links8Z-24.5, 8Z-24.576MAAV-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
8Z-24.576MAAV-T Details Description
Related parts for 8Z-24.576MAAV-T
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Screw, Rivet, Stud datasheet.pdf
IC OPAMP GP 350KHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 9POS 3.5MM datasheet.pdf
REPLACEMENT ELEC. FOR GT1-AD04 datasheet.pdf
IC FPS SW AUXILIARY TO-220F-4 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3MH 61MA 38 OHM TH datasheet.pdf
RES 56.471 OHM .3W .005% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 300MW SOT23 datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
180UF 50V 12,5X16MM 105C 5000H datasheet.pdf