TXC CORPORATION 8Z-27.120MEEQ-T
8Z-27.120MEEQ-T picture photo
Mfg. Part Number
8Z-27.120MEEQ-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 27.1200MHz 10ppm 10pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
8Z-27.120MEEQ-T.pdf
Availability of 8Z-27.120MEEQ-T
QUANTITY
8Z-27.120MEEQ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 8Z-27.120MEEQ-T
Internal Part NumberEIS-8Z-27.120MEEQ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series8Z
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency27.12MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8Z-27.120MEEQ-T
Related Links8Z-27.1, 8Z-27.120MEEQ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
8Z-27.120MEEQ-T Details Description
Related parts for 8Z-27.120MEEQ-T
CONN EDGECARD 44POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 600KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 1000KSPS SAR 20TQFN datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 4POS datasheet.pdf
BOX PIN 110 POS 100 C/L datasheet.pdf
WIFI MODULE 802.11 BGN TCP/IP datasheet.pdf
26500 2C 2#16 PIN RECP datasheet.pdf
Wideband 4 GHz, 36 dB Isolation at 1 GHz, CMOS 1.65 V to 2.75 V, Dual SPDT IC datasheet.pdf