3M 90101B/80
90101B/80 picture photo
Mfg. Part Number
90101B/80
Manufacturer
Product Category
Flat Ribbon Cables
Brief Description
CBL RIBN 80COND 0.025 BLACK 100'
Datasheet Download
90101B/80.pdf
Availability of 90101B/80
QUANTITY
90101B/80 Order Process
Ship out your order
Specifications of 90101B/80
Internal Part NumberEIS-90101B/80
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilyFlat Ribbon Cables
Series90101
Cable Type-
Number of Conductors80
Pitch0.025" (0.64mm)
Length100' (30.5m)
Wire Gauge-
Conductor Strand-
ShieldingShielded
Jacket ColorBlack
Ribbon Thickness-
Ribbon Width-
Jacket (Insulation) Material-
Voltage-
Operating Temperature-
Ratings-
Features-
Conductor Material-
Insulation Resistance-
First Conductor Mark-
Current Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)90101B/80
Related Links9010, 90101B/80 Datasheet, 3M Distributor
90101B/80 Details Description
Related parts for 90101B/80
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 10-MSOP datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES 200 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 23POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 2.54MM T/H TIN datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 1.35A 80 MOHM TH datasheet.pdf