FFF 90309-132LF
90309-132LF picture photo
Mfg. Part Number
90309-132LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER STRT
Datasheet Download
90309-132LF.pdf
Availability of 90309-132LF
QUANTITY
90309-132LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 90309-132LF
Internal Part NumberEIS-90309-132LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
Standard Package200
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorCream
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)90309-132LF
Related Links90309, 90309-132LF Datasheet, FFF Distributor
90309-132LF Details Description
Related parts for 90309-132LF
RES SMD 309 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 9V 0.2A 8SO datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFH04T/AE04/AFH04T datasheet.pdf
CONV DC/DC 5A 5V VREF/2 SMD datasheet.pdf
BOARD SHIELD 60X60MM THT FRAME datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC SOD128 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 3.81MM datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK 1KW 230V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS PIN datasheet.pdf