Amphenol Aerospace Operations 91-569789-35S
91-569789-35S picture photo
Mfg. Part Number
91-569789-35S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TVS07RF-25-35S W/ PC CONTACTS
Datasheet Download
91-569789-35S.pdf
Availability of 91-569789-35S
QUANTITY
91-569789-35S Order Process
Ship out your order
Specifications of 91-569789-35S
Internal Part NumberEIS-91-569789-35S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)91-569789-35S
Related Links91-569, 91-569789-35S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
91-569789-35S Details Description
Related parts for 91-569789-35S
Connector Receptacle 12 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 35V 5% RADIAL datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SSOP datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS 18AWG MTA-156 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPST 5A 125V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
SENSING BAND LIQUID LEAK 20M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
40W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf