C&K Components 9201J37Z4QD22
9201J37Z4QD22 picture photo
Mfg. Part Number
9201J37Z4QD22
Manufacturer
Product Category
Rocker Switches
Brief Description
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V
Datasheet Download
9201J37Z4QD22.pdf
Availability of 9201J37Z4QD22
QUANTITY
9201J37Z4QD22 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9201J37Z4QD22
Internal Part NumberEIS-9201J37Z4QD22
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Switches
FamilyRocker Switches
Series9000
PackagingBulk
CircuitDPDT
Switch FunctionOn-On
Current Rating6A (AC/DC)
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC30V
Actuator TypeConcave (Standard V)
Color - Actuator/CapBlack
Actuator MarkingNo Marking
Illumination Type, Color-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount, Snap-In
Termination StyleQuick Connect - 0.187" (4.7mm)
Ingress Protection-
Features-
Panel Cutout DimensionsRectangular - 30.99mm x 17.15mm
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Mechanical Life-
Electrical Life25,000 Cycles
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9201J37Z4QD22
Related Links9201J3, 9201J37Z4QD22 Datasheet, C&K Components Distributor
9201J37Z4QD22 Details Description
Related parts for 9201J37Z4QD22
INCLINOMETER MODULE DUAL AXIS datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 8DFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 36HWQFN datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
RES 576K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf