| Internal Part Number | EIS-9212AF-13LF | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Mult Devices EOL 2/Nov/2015 | |
| Standard Package | 55 | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Clock/Timing - Application Specific | |
| Series | - | |
| Packaging | Tube | |
| PLL | Yes | |
| Main Purpose | Memory, RDRAM | |
| Input | Clock | |
| Output | Clock | |
| Number of Circuits | 1 | |
| Ratio - Input:Output | 1:1 | |
| Differential - Input:Output | No/Yes | |
| Frequency - Max | 600MHz | |
| Voltage - Supply | 3.135 V ~ 3.465 V | |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 24-SSOP (0.154", 3.90mm Width) | |
| Supplier Device Package | 24-QSOP | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | 9212AF-13LF | |
| Related Links | 9212A, 9212AF-13LF Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor | |