3M 924217-24-17-EU
924217-24-17-EU picture photo
Mfg. Part Number
924217-24-17-EU
Brief Description
CONN HEADER 17POS .380"
Datasheet Download
924217-24-17-EU.pdf
Availability of 924217-24-17-EU
QUANTITY
924217-24-17-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 924217-24-17-EU
Internal Part NumberEIS-924217-24-17-EU
PackagingBulk
Number of Positions17
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.728" (18.49mm)
Length - Post (Mating)0.238" (6.05mm)
Length - Stack Height0.380" (9.65mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924217-24-17-EU
Related Links924217-, 924217-24-17-EU Datasheet, 3M Distributor
924217-24-17-EU Details Description
Related parts for 924217-24-17-EU
DIODE ZENER 11V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN RECP SCREW MT 4.0MM TAB datasheet.pdf
CAP CER 47PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN FMALE M12 4POS R/A 2M CABLE datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 85POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
OSC SO 78.125MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT ROTARY datasheet.pdf
CONTACT PROBE 1.0MM PITCH datasheet.pdf
VARISTOR 815V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf