3M 924217-24-32-EU
924217-24-32-EU picture photo
Mfg. Part Number
924217-24-32-EU
Brief Description
CONN HEADER 32POS .100" GOLD
Datasheet Download
924217-24-32-EU.pdf
Availability of 924217-24-32-EU
QUANTITY
924217-24-32-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 924217-24-32-EU
Internal Part NumberEIS-924217-24-32-EU
PackagingBulk
Number of Positions32
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.728" (18.49mm)
Length - Post (Mating)0.238" (6.05mm)
Length - Stack Height0.380" (9.65mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924217-24-32-EU
Related Links924217-, 924217-24-32-EU Datasheet, 3M Distributor
924217-24-32-EU Details Description
Related parts for 924217-24-32-EU
IC VOICE REC/PLAY 20SEC 16-DIP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 20A D2PAK datasheet.pdf
SWITCH HARDWARE datasheet.pdf
CONN CABLE STRAIGHT 2M FOR E2EQ datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
OSC MEMS 150.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
REFLECTOR 111MM RND MEGA ZENIGAT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf
OSC XO 311.04MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf