3M 924217-24-34-EU
924217-24-34-EU picture photo
Mfg. Part Number
924217-24-34-EU
Brief Description
CONN HEADER 34POS .100" GOLD
Datasheet Download
924217-24-34-EU.pdf
Availability of 924217-24-34-EU
QUANTITY
924217-24-34-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 924217-24-34-EU
Internal Part NumberEIS-924217-24-34-EU
PackagingBulk
Number of Positions34
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.728" (18.49mm)
Length - Post (Mating)0.238" (6.05mm)
Length - Stack Height0.380" (9.65mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924217-24-34-EU
Related Links924217-, 924217-24-34-EU Datasheet, 3M Distributor
924217-24-34-EU Details Description
Related parts for 924217-24-34-EU
CONN MOD JACK 4P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 500MW DO35 datasheet.pdf
FAN BLOWER 51.3X15MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 20A PNL MNT datasheet.pdf
IC CLK MULTIPLX 4:1/2:1 20TSSOP datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWESROTARY datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 390MA 676 MOHM datasheet.pdf