| Internal Part Number | EIS-ECC13DRTN-S734 | |
| Number of Positions | 26 | |
| Card Thickness | 0.031" (0.79mm) | |
| Number of Rows | 2 | |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) | |
| Features | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Termination | Solder | |
| Color | Blue | |
| Flange Feature | - | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 125°C | |
| Material - Insulation | Polybutylene Terephthalate (PBT) | |
| Read Out | Dual | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | ECC13DRTN-S734 | |
| Related Links | ECC13DR, ECC13DRTN-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor | |
 | 39355-0013 | TERM BLOCK HDR 13POS R/A 3.5MM | datasheet.pdf | |
 | 142231 | CONN SMB JACK STR 50 OHM SOLDER | datasheet.pdf | |