3M 924217-32-31-EU
924217-32-31-EU picture photo
Mfg. Part Number
924217-32-31-EU
Brief Description
CONN HEADER 31POS .100" GOLD
Datasheet Download
924217-32-31-EU.pdf
Availability of 924217-32-31-EU
QUANTITY
924217-32-31-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 924217-32-31-EU
Internal Part NumberEIS-924217-32-31-EU
PackagingBulk
Number of Positions31
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.980" (24.89mm)
Length - Post (Mating)0.240" (6.10mm)
Length - Stack Height0.630" (16.00mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924217-32-31-EU
Related Links924217-, 924217-32-31-EU Datasheet, 3M Distributor
924217-32-31-EU Details Description
Related parts for 924217-32-31-EU
SSD 16GB SCSI datasheet.pdf
RES SMD 41.2K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 178 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC CLK GEN LVDS/LVPECL 40VFQFN datasheet.pdf
FFC 1 TYPE A 15 CKTS LGT 102 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 500MW SOD80 datasheet.pdf