3M 924517-28-31-I
924517-28-31-I picture photo
Mfg. Part Number
924517-28-31-I
Brief Description
CONN HEADER 31POS .100" GOLD
Datasheet Download
924517-28-31-I.pdf
Availability of 924517-28-31-I
QUANTITY
924517-28-31-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924517-28-31-I
Internal Part NumberEIS-924517-28-31-I
Number of Positions31
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924517-28-31-I
Related Links924517-, 924517-28-31-I Datasheet, 3M Distributor
924517-28-31-I Details Description
Related parts for 924517-28-31-I
RES SMD 182K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN PANEL DRAIN CAP datasheet.pdf
Connector Socket 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
X4 SAS TO INTRNL SFF-8484 KEY 2 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 75A ADD-A-PAK datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3.3K OHM 0804 datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW SOD80 datasheet.pdf