3M 924517-28-35-I
924517-28-35-I picture photo
Mfg. Part Number
924517-28-35-I
Brief Description
CONN HEADER 35POS .100" GOLD
Datasheet Download
924517-28-35-I.pdf
Availability of 924517-28-35-I
QUANTITY
924517-28-35-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924517-28-35-I
Internal Part NumberEIS-924517-28-35-I
Number of Positions35
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924517-28-35-I
Related Links924517-, 924517-28-35-I Datasheet, 3M Distributor
924517-28-35-I Details Description
Related parts for 924517-28-35-I
BOX PLSTC GRAY/CLR 6.73"LX4.76"W datasheet.pdf
IC USB SWIT DUAL 2X1 10MICROPAK datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
OSC XO 75.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL W/DIODE datasheet.pdf
RES 221 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.2MH 200MA 10 OHM SMD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 3V WDFN6 datasheet.pdf
SHOCK RESIST 20MM FNO-2 LENS datasheet.pdf