3M 924527-28-14-EU
924527-28-14-EU picture photo
Mfg. Part Number
924527-28-14-EU
Brief Description
CONN HEADER 28POS DL .100" GOLD
Datasheet Download
924527-28-14-EU.pdf
Availability of 924527-28-14-EU
QUANTITY
924527-28-14-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 924527-28-14-EU
Internal Part NumberEIS-924527-28-14-EU
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions28
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924527-28-14-EU
Related Links924527-, 924527-28-14-EU Datasheet, 3M Distributor
924527-28-14-EU Details Description
Related parts for 924527-28-14-EU
IC 24BIT STEREO AUD DAC 28-SSOP datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X5R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
POT 1 OHM 100W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf