3M 926101-01-06-I
926101-01-06-I picture photo
Mfg. Part Number
926101-01-06-I
Brief Description
CONN HEADER 6POS .100" GOLD
Datasheet Download
926101-01-06-I.pdf
Availability of 926101-01-06-I
QUANTITY
926101-01-06-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 926101-01-06-I
Internal Part NumberEIS-926101-01-06-I
PackagingBulk
Number of Positions6
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.350" (34.29mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.900" (22.86mm)
Length - Tail0.350" (8.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926101-01-06-I
Related Links926101-, 926101-01-06-I Datasheet, 3M Distributor
926101-01-06-I Details Description
Related parts for 926101-01-06-I
RES SMD 147K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SW DIP LOW PRO 4 POS GOLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
FILTER REPLACEMENT 5PER/PKG 3.5" datasheet.pdf
ROUND SPACER #8 NYLON 1/8" datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 668MA 450 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN DIN datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 200V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf