3M 926101-01-17-I
926101-01-17-I picture photo
Mfg. Part Number
926101-01-17-I
Brief Description
CONN HEADER 17POS .100" GOLD
Datasheet Download
926101-01-17-I.pdf
Availability of 926101-01-17-I
QUANTITY
926101-01-17-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 926101-01-17-I
Internal Part NumberEIS-926101-01-17-I
PackagingBulk
Number of Positions17
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.350" (34.29mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.900" (22.86mm)
Length - Tail0.350" (8.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926101-01-17-I
Related Links926101-, 926101-01-17-I Datasheet, 3M Distributor
926101-01-17-I Details Description
Related parts for 926101-01-17-I
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 18DIP datasheet.pdf
TRANSFORMER PULSE 3.9MH 3.4DCR datasheet.pdf
FUSE GLASS 3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
RES 698K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 12PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 38POS 2.54MM T/H GOLD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V CH 0805 datasheet.pdf