3M 926101-01-20-I
926101-01-20-I picture photo
Mfg. Part Number
926101-01-20-I
Brief Description
CONN HEADER 20POS .100" GOLD
Datasheet Download
926101-01-20-I.pdf
Availability of 926101-01-20-I
QUANTITY
926101-01-20-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 926101-01-20-I
Internal Part NumberEIS-926101-01-20-I
PackagingBulk
Number of Positions20
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.350" (34.29mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.900" (22.86mm)
Length - Tail0.350" (8.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926101-01-20-I
Related Links926101-, 926101-01-20-I Datasheet, 3M Distributor
926101-01-20-I Details Description
Related parts for 926101-01-20-I
RES 11K OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 56POS DUAL 2MM SMD datasheet.pdf
MINITEK UNSHROUDED HDR S-TRAIGHT datasheet.pdf
CAP POLYMER 150UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 375MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
RES 115K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC HIGH SIDE PWR SWITCH 4WLCSP datasheet.pdf
TRANSLUCENT 80 MIL 3"X18YD datasheet.pdf