3M 926101-01-31-EU
926101-01-31-EU picture photo
Mfg. Part Number
926101-01-31-EU
Brief Description
CONN HEADER 31POS .100" GOLD
Datasheet Download
926101-01-31-EU.pdf
Availability of 926101-01-31-EU
QUANTITY
926101-01-31-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 926101-01-31-EU
Internal Part NumberEIS-926101-01-31-EU
PackagingBulk
Number of Positions31
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.350" (34.29mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.900" (22.86mm)
Length - Tail0.350" (8.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926101-01-31-EU
Related Links926101-, 926101-01-31-EU Datasheet, 3M Distributor
926101-01-31-EU Details Description
Related parts for 926101-01-31-EU
SWITCH SLIDE 4P3T 200MA 30V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 53.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 825K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC FPGA 128 I/O 256FBGA datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 1.689" DIA BLK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf